Szanowni Państwo,

W imieniu Instytutu Chemii Uniwersytetu Opolskiego–zapraszamy na Międzynarodowe Sympozjum QUO VADIS Life Sciencesktóre odbędzie się, w trybie hybrydowym, w dniach 23-27 czerwca 2021 roku w Opolu. To naukowe spotkanie to wspólna inicjatywa Instytutu Chemii UO, Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego – Oddział w Opolu i Oddział w Poznaniu, łącząca w jedno naukowe wydarzenie XII Polską Konferencję Chromatograficzną (PKChrom 2021), XIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Chromatografia Jonowa i Techniki Pokrewne 2021” (IC 2021) oraz II Międzynarodową Konferencję Analizy Jonowej (ICIA2021). Wszystkie te konferencje stanowią kontynuację wieloletniej tradycji spotkań naukowców z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, których celem jest prezentacja nowych kierunków rozwoju i najnowszych osiągnięć oraz interesujących aplikacji z obszaru różnorodnych procedur analitycznych, w tym szczególnie metod chromatograficznych, elektroforetycznych, spektrometrii mas i technik pokrewnych.

Konferencja QUO VADIS Life Sciences, Opole 2021, stanowi najważniejsze tegoroczne wydarzenie naukowe z zakresu chemii analitycznej w skali kraju, i jedno z najważniejszych w Europie. Rangę Konferencji potwierdza fakt objęcia jej patronatem Europejskich Towarzystw Chemicznych (EuChemS), Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno przedstawicieli środowiska akademickiego oraz specjalistów z laboratoriów nieakademickich. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązania współpracy.

Konferencja będzie się odbywała w trybie hybrydowym: na kampusie UO oraz wirtualnie w sieci. Wszystkie szczegóły odnośnie aktualnej listy zaproszonych prelegentów oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie konferencji http://opoleconference2021.wch.uni.opole.pl/

 

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego – dr hab. Anna Poliwoda, prof. UO