W dniach 19-23 czerwca odbyła się XI Polska Konferencja Chemii Analitycznej. Nasz wydział reprezentowało 7 osób: prof. Izabela Jasicka-Misiak, prof. Anna Poliwoda, prof. Piotr Wieczorek, dr Marietta Białoń, dr Katarzyna Pokajewicz, mgr Jerzy Pogrzeba oraz studentka III-go roku Chemii i dyplomantka Katedry Chemii Analitycznej – Darya Lamaka. Prof. Piotr Wieczorek i prof.  Izabela Jasicka-Misiak przewodniczyli sekcji poświęconej analityce żywności, surowców i produktów żywnościowych. Wyniki badań naukowych pracownicy przedstawili w formie jednego wykładu, jednego komunikatu ustnego oraz pięciu posterów. Komitet Chemii Analitycznej PAN przyznał Pani Daryi Lamaka pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą prezentację posterową. Pani Darya przedstawiła poster pt. Analiza składu lotnych związków organicznych w pierzdze z Europy Wschodniej zawierający wyniki badań swojej pracy licencjackiej. Laureatce serdecznie gratulujemy!