Nazwa jednostki: Uniwersytet Opolski, Wydział Chemii

Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta (2 etaty)

Wymagania:

• Ukończone studia II stopnia lub studia jednolite magisterskie w zakresie nauk chemicznych lub pokrewnych.
  • Uczestnictwo w procesie rekrutacji do Szkoły Doktorskiej UO (wymagane jest posiadanie statusu doktoranta na dzień rozpoczęcia prac w projekcie, tj. od 1 października 2020 r.)
  • Znajomość zagadnień dotyczących chemii metaloorganicznej.
  • Umiejętności w zakresie pracy laboratoryjnej; duża samodzielność w realizacji postawionych zadań i celów badawczych.
  • Znajomość technik analitycznych stosowanych w chemii organicznej.
  • Zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość angielskiego (w stopniu wystarczającym do samodzielnej pracy naukowej).

Opis zadań:

Zadaniem stypendysty będzie udział w realizacji powierzonych mu celów badawczych określonych w grancie SONATA 15, którego tytuł brzmi: „Projektowanie nowych metod sprzęgania krzyżowego z udziałem metali powszechnie występujących w przyrodzie – efektywna droga do zrównoważonej syntezy”, pod kierownictwem dr Elwiry Bisz. Ponadto, doktorant – stypendysta będzie zobowiązany do przygotowywania na podstawie uzyskanych wyników raportów cząstkowych oraz materiału do publikacji naukowych oraz wystąpień konferencyjnych.

Typ konkursu NCN: SONATA – ST

Termin składania ofert: 15 września 2020, 12:00

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

Doktorant będzie zaangażowany w projekt w pełnym wymiarze godzin.

Czas trwania stypendium: 24 miesiące (z możliwością przedłużenia do 36 miesięcy)

Wysokość stypendium: 2000 zł miesięcznie (Uczestnik Szkoły Doktorskiej może ubiegać się o dodatkowe stypendia zgodnie z oddzielnymi regulaminami UO)

Dodatkowe informacje:

Kierownik projektu: dr Elwira Bisz

Preferowany termin rozpoczęcia: 01.10.2020

Wymagane dokumenty:
• CV wraz z listą publikacji i wystąpień konferencyjnych
• List motywacyjny wraz z opisem zainteresowań naukowych
• Skan dyplomu magistra lub magistra inżyniera (lub zaświadczenie o jego posiadaniu)

• Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji

Dokumenty należy złożyć do 15.09.2020 r. na adres e-mail: ebisz@uni.opole.pl

Osoby wyłonione w procesie rekrutacji zostaną poinformowane o decyzji komisji rekrutacyjnej za pomocą poczty elektronicznej.