W ramach usługi MAN-HA każdy pracownik oraz student UO ma możliwość korzystania z portalu  https://cloud.pionier.net.pl gdzie m. innymi jest dostęp do usługi Office 365. Aby z niej skorzystać należy zalogować się na podanej wyżej stronie poprzez logowanie federacyjne Uniwersytet Opolski.
Nastąpi przekierowanie do strony naszego CAS-a, gdzie należy podać swój login i hasło.
Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę Office365 i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
W szczególności należy założyć konto “w chmurze” dla tej usługi.

W stosunku do wersji komercyjnej (tzw. desktopowej) aplikacje (Word, Excel…) mają ograniczone funkcjonalności. Stąd w przypadku rezygnacji z usługi możliwe jest stosunkowo proste usunięcie konta.

Link do strony logowania znajdą Państwo również w zakładce menu “Inne